VIDEO/ Gazetari shqiptar përshëndet serbët me ‘shqiponjën’: Kosova është zemra e Shqipërisë!

Date:

- Advertisement -

Serbia po luan kundër Anglisë në Euro 2024. Në Gelsenkirchen serbët nuk i kanë ndalur koret raciste “Kosova është Serbi”, teksa në stadium ka qenë edhe gazetari i Klan Kosova, Arlind Sadiku.

Ai nuk ka ngurruar dhe i ka përshëndetur serbët me “shqiponjën”, duke thënë se Kosova është zemra e Shqipërisë. Pas kësaj shihen edhe sende të hedhura ndaj tij.

Kujtojmë se para duelit mes Serbisë dhe Anglisë ka pasur përleshje, të plagosur dhe të arrestuar. Serbët nuk kanë ngurruar as të djegin flamurin shqiptar dhe atë anglez.

Video e gazetarit kur ben shqiponjen.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

VIDEO/ Lamin Jamal ndryshon numrin te Barcelona, zgjedh atë të Leo Mesit

Lamin Jamal do të nisë këtë sezon te Barcelona...

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...