Arrestohet Mariglen Topuzi përndoqi dhe kërcënoi me jetë një vajzë

Date:

- Advertisement -

Policia e Pogradecit ka arrestuar Mariglen Topuzin. Ky i fundit me precedentë të mëparshëm penal, dhe anëtar i një grupi kriminal në Pogradec që drejtohet nga Ilir Berberi ose siç njihet ndryshe “Lili i Rrushkës” akuzohet se ka përndjekur dhe ka kërcënuar me jetë një vajzë.

Topuzi ka lidhje të ngushtë edhe me Meardi Berberin ose siç njihet ndryshe në Pogradec me nofkën “Koro” dhe Laert Hacxhiun, i arrestuar së fundmi në Janinë të Greqisë. Ka qenë vajza ajo që ka denoncuar Topuzin pasi pretendon se është përndjekur në mënyrë të vazhdueshme dhe kanosur nga ai.

Mariglen Topuzi është nga Buçimasi ndërsa ka patur konflikte të vazhdueshme me Jetmir Muçllarin pasi janë përplasur edhe më herët mes tyre. Mariglen Topuzi është një nga të arrestuarit për atentatin me armë zjarri të ndodhur në Drilon më 8 gusht.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...