VIDEO/ Me babain kërcënoi biznesmenin për tenderin 1 milion euro, Alcani përgjegjës në Bashkinë e Tiranës

Date:

- Advertisement -

I riu në foto është Algert Alcani, 27 vjeç. Ky i fundit bashkë me Shaqir Alcanin, 62 vjeç, pronarë të “Alcani Sh.p.k”, si dhe Edmir Boci, janë arrestuar. Në kërkim 38-vjeçari me inicialet L.K,. Dyshohet se shtetasit Shaqir dhe Algert Alcani, babë e bir, kanë kërcënuar me jetë biznesmenin Eral Myftarajn për t’u tërhequr nga tenderi që ta merrte Shaqiri. Algerti vetëdeklaron se punon në Bashkinë e Tiranës si përgjegjës sektori.

Myftaraj, zotëron një kompani me zyrat qendrore në Cërrik dhe ka fituar një tender 1 milion eurosh për furnizimin me lëndë drusore në shkolla. Erali u kërcënua nga Shaqir dhe Algert Alcani që të hiqte dorë, në të kundërt do t’i vrisnin anëtarët e familjes.

Newsbomb.al mëson se Algert Alcani punonte në Bashkinë e Tiranës. Edhe pse vetëm 27 vjeç, ai ishte emëruar përgjegjës për Vlerësimin e Performancës. Në sistem, kishte hyrë si student ekselent, pasi kishte fituar të drejtën për të punuar në administratën publike.

VIDEO

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...