Burri i vrau vajzën dhe “të dashurin”, shqiptarja kërkon nënshtetësi italiane: Njerëzit më urrejnë

Date:

- Advertisement -

Tefta Malaj, bashkëshortja e shqiptarit Taulant Malaj që vrau vajzën 16-vjeçare Xhesika dhe “të dashurin” italian Massimo De Santis, nuk do të kthehet në shtëpinë e saj.

Shqiptarja e cila ka dalë nga spitali nuk dëshiron të kthehet në Torremaggiore, Itali pasi ndihet e persekutuar nga njerëzit që e urrejnë dhe fajësojnë për ngjarjen e ndodhur.

Avokati i saj mbrojtës tha:

Ne po bëjmë gjithçka që është e mundur për të gjetur një shtëpi të re larg Torremaggiore, ku ajo absolutisht nuk dëshiron të kthehet të jetojë. Ajo ndihet e persekutuar nga të gjithë ata urrejtës që po e sulmojnë rëndë në rrjetet sociale, sikur ishte faji i saj për atë që ka bërë Taulanti. Të vetmit që po ndihmojnë tani janë punonjësit socialë cilët ndërhynë për të mbrojtur 5-vjeçarin e vogël Leonardo.

Më tej ai tha se Tefta kërkon edhe nënshtetësinë italiane pasi ka 18 vite që jeton në Itali dhe fëmijët i ka lindur në Itali.

Shpresojmë në ndërhyrjen e tij në kërkesën për nënshtetësinë italiane që Tefta ka bërë disa muaj më parë. Ajo jeton në Itali prej mbi 18 vitesh, dy fëmijët e saj kanë lindur në Itali dhe janë italianë. Ajo vetë është e integruar në mënyrë perfekte dhe e ndjen se është italiane në thellësi të shpirtit të saj.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...