DETAJE të REJA/ E dashura e Laertit, ndihmoi në VRAS*EN e ‘kinezit’ në Peqin!

Date:

- Advertisement -

E reja që shihni në foto është e dashura e Laert Haxhiut, Klea Gjata, e cila u arrestua në kuadër të “Never Forget”.

Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku doli në një konferencë për shtyp për operacionin, që çoi në arrestimin e 12 personave, ndërsa 3 u shpallën në kërkim.

Rrumbullaku renditi të gjitha krimet e kryera nga ky grup me data dhe emra konkretë. Emri që kryeson këto ngjarje të rënda të ndodhura përgjatë këtyre 5 viteve të fundit në qytete të ndryshme të vendit, është ai i Laert Haxhiut.

Por mes të arrestuarve është edhe 27-vjeçarja nga Lushnja, partnere e Laert Haxhisë. “Klea Gjata, 27 vjeçe, banuese në Lushnjë, dyshohet për veprat penale “Përkrahja e autorit të krimit” dhe “Moskallëzimi i krimit”,” tha Rrumbullaku.

Dyshohet se Klea Gjata është e përfshirë në vrasjen e Alban Semakut në vitin 2021.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...