Dhuna ndaj arbitrave në Rrogozhinë, reagon kapitenia e Vllaznisë: A do ta dënojnë Tiranën si Kamza?

Date:

- Advertisement -

Një dhunë e pajustifikueshme u regjistrua në fundin e duelit mes Tiranës dhe Bylisit që përfundoi me rezultatin 2-2, teksa tifozët bardheblu, kapërcyen rrethimin e brendshëm duke sulmuar gjyqtarët.

Reagimet kanë qenë të shumta pas ndeshjes, në lidhje me incidentin e shëmtuar, por pyetjen më të fortë e shtron kapitenia e Vllaznisë së femrave, njëkohësisht dhe lidere e kombëtares shqiptare, Megi Doçi. Ajo sjell në kujtesë ngjarjen e para disa viteve ku Kamza u përjashtua nga garat pasi zyrtari i saj sulmoi fizikisht arbitrin kryesor, Eldorjan Hamiti.

“Meqë edhe Tirana rrahën arbitrat si Kamza para disa viteve, ta shohim dënimin a do të jetë i njëjtë apo më i rëndë…!!! Mbetet për t’u parë, vend surprizash është….!”- shkruan Doçi në “Instastoryn” e publikuar.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...