VIDEO/ “Jetojmë në Shqipëri vëllai…”, Visar Bekaj thyen heshtjen dhe akuzon: E pamundur të fitojmë titullin se dihet si janë gjërat

Date:

- Advertisement -

Visar Bekaj ka thyer heshtjen që kishte vendosur klubi Tirana për të mos folur pas sfidës me Bylisin për shkak të situatës së tensionuar, ai nuk ka ngurruar të aludojë para kamerave se tashëm për bardheblutë e ishte i pamundur titulli në sfidën e fundit.

Video nga intervista e portierit te Tiranes dhe perfaqesueses se Kosoves

“Jam krenar me çunat, me sakrificën që kanë bërë në këto ndeshje, dhe për ato që kanë mbetur në fund. Nuk është e mirë që të hidhet kështu poshtë.

Më vjen turp nga një vendim jo i duhur se as shohin VAR e asgjë, por ta shohim apo do e japin në moviola penallti apo jo.

Ju kërkoj falej për kamerën që godita, por ajo që dua të them është që jam krenar me çunat dhe ne nuk dorëzohemi asnjëherë. Kemi edhe ndeshjen e Kupës, të fokusohemi te ndeshja dhe kaq,.

Java e fundit? Jetojmë në Shqipëri vëllai… Ne do të japim maksimumin edhe në ndeshjen me Erzenin. Por kisha për të thënë që është e pamundur. Nuk kam çfarë të komentoj më shumë se dihen gjërat si janë.

Çfarë tha Shehi? Jemi të gjithë të mërzitur, nuk ka çfarë thotë, është krenar me ne, me veten, me punën që ka bërë. Kemi qenë në ndeshje edhe me 10 lojtarë nuk na kanë mundur. Ky është futbolli, këto janë vendime të ngutshme të personave. Kemi dy ndeshje, do të kthejmë sytë nga Kupa dhe vazhdojmë tutje.

Nuk mbaron asgjë me këtë ndeshje, të ecim para, të shohim tutje.

Reagimi i presidentit Halili? Veç i matur, tha jam krenar me ju me çfarë keni bërë. Më tha vetëm ji i qetë. Është krenar me ne dhe kaq, nuk di çfarë të them e nuk mund të flas më shuëm, se nuk e di. E kuptoni situatën”, tha Bekaj për “Oversport” pas ndeshjes.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...