Dhunoi me çekan kalin e tij derisa ngordhi, policia procedon Tan Gjylen nga Lushnja

Date:

- Advertisement -

Ditën e djeshme në redaksinë e JOQ Albania, mbërriti një video ku Tan Gjyla nga Lushnja dhunonte me çekan kalin e tij, derisa ai ngordhi.

Këtë video, Tani e kishte publikuar në Tik Tok, por më pas e fshiu.

Videoja e dhimbshme, ku tregohej qartë keqtrajtimi i kafshës së gjorë, u publikua nga JOQ, në mënyrë që Policia të ndërmarrë masa për personin në fjalë.

Media dënoi rastin e dhunës ndaj kafshëve, që vlen të theksohet është një fenomen shqetësues në Shqipëri.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. Gj., 53 vjeç, banues në Lushnjë, për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshëve”, pasi ky shtetas është shfaqur në një video të publikuar në rrjete sociale, duke goditur me sende të forta një kafshë shtëpiake (kalë).

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...