Zbardhet dëshmia e Habib Rexhës: Ndihesha i kërcënuar, Arian Gosa tha se do na shuante familjen

Date:

- Advertisement -

Habib Rexha u vetëdorëzua në polici, pasi ekzekutoi me një plumb në kokë Arian Gosën në Kavajë.

Ndërkohë, është zbuuar edhe dëshia e 31-vjeçarit para grupit hetimor, ku ka thënë se vrasjen e kreu pasi ai dhe familja e tij ndiheshin të kërcënuar.

Ai ka deklaruar se kur Arian Gosa Ishte kthyer nga Italia, kishte thënë se do ta shuante familjen Rexha.

“Une jam autori i vrasjes së Arjan Gosës. Vrasjen nuk e kam kryer për gjakmarrje, por për arsye se Arjani kur ishte kthyer nga Italia është shprehur se do ta na shuante si familje. Kësaj, unë i bëra parapritë. Sa të na vriste ai neve, pashë të udhës ta vrisja unë i pari. Vëllezërit e mi dhe babai nuk kishin fare dijeni. E dija qe Arjani pinte kafe te lokali pranë shtepisë së tij. Shkova e qëllova dhe më pas u largova në drejtim të Durresit. Pistoletën e hodha në afërsi të pistës Iliria në Durrës tek ca gurë”, ka deklaruar ndër të tjera Habib Rexha.

Policia ka gjetur pistoleten në vendin që tha Rexha se e kishte hedhur dhe e ka dërguar në laboratorin balistik.

Ndërkohë është arrestuar edhe shoku i Rexhës, Ervis Kurti, pasi e ndihmoi të arratisej nga vendi i ngjarjes.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....