“E pa e gjithë bota”, Inzagi pas humbjes në finale: Kur sheh kthimin e topit nga Lukaku pyet veten se si…

Date:

- Advertisement -

Simone Inzagi premton se Interi i tij do të tentojë të kthehet përsëri në finalen e Ligës së Kampioneve. Trajneri i zikaltërve, ka deklaruar për “Sky Sport” pas sfidës se ishte krenar me skuadrën dhe të gjithë duhej ta shihnin në të njëjtën mënyrë potencialin që kishte ajo.

VIDEO e rastit kur Lukaku i mohon golin Interit

“U bëra komplimente djemve, kanë qenë të jashtëzakonshëm, kanë bërë një ndeshje të madhe. Kemi humbur një finale që e dëshironim me çdo kusht, por duhet të jenë krenarë. Nuk do i ndërroja këta lojtarë me asnjë dhe sot e gjithë bota e pa përse. Kemi lejuar pak kundër një skuadre shumë të fortë. Ka shumë pengje, por duhet të jemi krenarë. U kam dhënë një përqafim të madh, ashtu si tifozët tanë.

Tifozët kanë festuar në Milano sikur Interi të kishte fituar? E gjithë bota e pa që Interi hodhi në fushë një ndeshje krenarie. Lojtarët janë të trishtuar por futbolli është i tillë. Duhet të jemi krenarë të rrugëtimit që kemi bërë me 5 finale në 20 muaj.

Kemi krijuar shumë situata dhe në 20 minutat e fundit me traversën dhe goditjen e kthyer nga Lukaku, pyet veten se si topi nuk hyri. Unë do të kisha dashur kohët shtesë, skuadra do i kishte merituar.

Kemi bërë një rrugëtim të madh dhe e kemi parë sot në fushë. Sitin e njohin të gjithë, të dhemb, rrugëtimi në Champions ka qenë i shkëlqyer dhe duke luajtur kështu një finale, duam të kthehemi, pasi kemi mundësinë për ta bërë një gjë të tillë. Kemi luajtur 57 ndeshje, rrugëtimi është i jashtëzakonshëm” tha Inzagi pas ndeshjes.

PANORAMASPORT.AL

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related