E trishtë/ Nëna shqiptare braktis foshnjën në kosh plehrash në Milano

Date:

- Advertisement -

Një foshnje e porsalindur është gjetur e braktisur në një kosh plehrash pranë Poliklinikës së Milanos, ndërsa e ëma ka lënë pranë tij edhe një letër, në të cilën thuhej ndër të tjera se quhej Enea.

Sipas mediave italiane, foshnja lindi 2.6 kilogramë u gjet nga stafi i spitalit ditën e Pashkëve, ndërsa në letrën e gjetur pranë tij thuhej se fëmija është në gjendje të mirë shëndetësore.
“Përshëndetje, unë quhem Enea. Kam lindur në spital sepse nëna ime donte të sigurohej që gjithçka të ishte në rregull dhe të jemi sa më shumë bashkë”, shkruhej ndër të tjera në letrën e lënë nga nëna.

Nëna e ka firmosur, duke u siguruar se i vogli është super i shëndetshëm dhe të gjitha analizat e bëra në spital janë në rregull. Gruaja do të kishte shkruar se e donte shumë, por se nuk mund të kujdesej për të.

Ndërkohë, një lajm i mirë vjen sot nga poliklinika ku bëhet me dije se për foshnjën tanimë është gjetur një strehë e sigurt, ku një familje ka dalë vullnetare për ta birësuar dhe kujdesur për të.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...