Edhe “Luizi” u bë pjesë e derbit Tirana-Partizani, pankarta pikante e tifozëve të kuq (Foto)

Date:

- Advertisement -

Dy ditë më parë u luajt derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, i cili përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1. Spektakli nuk mungoi si në fushën e blertë, po ashtu edhe në shkallët e stadiumit.

Tifozët e të dyjave ekipeve, përveç koreografive kryesore, gjatë 90 minutëshit shpalosën disa herë dhe banderola me mesazhe ngacmuese për kundërshtarin.

Një prej tyre, i tifozëve të Partizanit, kishte në shkrim dhe këngëtarin dhe fituesin e BBV, Luiz Ejlli, i cili është personazhi më i komentuar i momentit në showbizin shqiptar.

“NE KNOJM BUKUR SI LUIZI
JU VRAPONI SI LUIZA”

Ishte mesazhi ngacmues i tifozëve të Partizanit për ata bardheblu, duke iu referuar këngëtarit shkodran Luiz Ejlli dhe atletes Luiza Gega.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...