Ekipet italiane bien një e nga një në Europë, Uest Hemi i merr Fiorentinës trofeun e Ligës së Konferencës me një gol në minutën e fundit

Date:

- Advertisement -

Skuadrat italiane po bien një e nga një në Europë. Pas Romës, që humbi finalen e Ligës së Europës, sot ishte Fiorentina që humbi shansin të ngrinte trofeun e Ligës së Konferencës. Uest Hemi i ka marrë vjollcëve fitoren me një gol në minutën e 90, kur Bouen me një kundërsulm i dërgon shifrat në 1-2.

Goli i parë i takimit u shënua nga Benrahma në minutën e 62-të me anë të një 11 metërshi, ndërsa Fiorentina barazoi 5 minuta më vonë me anë të Bonaventurës. Por kur dukej se ndeshja do të përfundonte në shtesa, Bouen ndëshkoi italianët dhe i dha kështu Uest Hemit kupën e Ligës së Konferencës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...