Gjeniale/ Shtëpi me rrota, kamuflazhi i ushtrisë ukrainase është në një tjetër nivel (Video)

Date:

- Advertisement -

Kreativiteti i ushtarëvë ukrainas nuk ka fund. Ditët e sotme ata janë filmuar duke drejtuar një tank , të cilin e kishin kamofluar si një shtëpi.

Në pamje shikohet një mjet lëvizës, i cili është mendohet të jetë një tank, mbi të cilin janë vendosur disa mure kartoni dhe druri duke dhënë iluzionin e një “shtëpie lëvizëse”.

VIDEO nga kamuflazhi

Ndërkohë, Ukraina po planifikon një kundër ofensivë ushtarake në territorin rus. Zëvendësminitrja e mbrojtjes ukraniase, Hanna Mailar ka thënë në se në disa zona të Kievit , forcat ushtarake po kalojnë në “aksione sulmuese”, duke shtuar spekulimet se një kundërofensive është pranë nisjes.

Ne po vazhdojmë mbrojtjen që filloi më 24 shkurt 2022. Operacioni mbrojtës përfshin gjithçka, përfshirë veprimet kundërsulmuese. Prandaj, në disa fusha po kalojmë në veprime sulmuese”, është shprehur Hanna Maliar në Telegram.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....