Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

Date:

- Advertisement -

Granit Xhaka do të rikthehet në Bundesligën gjermane, pas aventurës në Premier Ligë me Arsenalin. Prej ditësh raportohej për një fortë nga Leverkuseni por si duket, për Xhakën ka edhe oferta më të mira se ajo e “aspirinave”.

Bajern Mynih ka hyrë në garë për shërbimet e mesfushorit dhe i ka ofruar një kontratë 3 vjeçare me opsionin rinovimin edhe për një sezon tjetër. Diçka e tillë është raportuar nga mediat në Gjermani e Zvicër dhe mesa duket, Xhaka do të jetë pjesë e bavarezëve.

Granit Xhaka e njeh kampionatin gjerman për shkak se ka luajtur me Gladbahun për 4 sezone, para se të transferohej te Arsenali në vitin 2016. Ditët në vijim, Xhaka do të vendosë për të ardhmen e tij dhe mesa duket vera do të jetë e nxehtë për të.

PANORAMASPORT.AL

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...