I apasionuar pas futbollit, aksidenti tragjik i merr jetën 26-vjeçarit shqiptar në Itali

Date:

- Advertisement -

Një 26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Itali.

Shqiptari Detar Tali Muca, banues në Tortona, Alessandria humbi jetën pasi furgoni që po drejtonte u përplas me një kamion mallrash në autostradën në në drejtim të Torinos.

26-vjeçari shqiptar u transportua me urgjencë në spitalin e Parmës, por gjendja e tij Ishte tepër e rënduar dhe sot ai humbi jetën. Hetimet për dinamikën e aksidentit tragjik që ndodhi në orët e para të mëngjesit të së mërkurës vijojnë ende.

Shqiptari ishte i apasionuar pas futbollit dhe njihej në të gjitha rrethet sportive të zonës së Tortonës, pasi kishte luajtur si mesfushor në ekipet e të rinjve të Derthona, më pas në Garbagna, në Audax Orione San Bernardino. Pas pandemisë ai kishte luajtur në Sale me të cilën fitoi playoff-in nga Kategoria e Dytë në të Parë vitin e kaluar.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...