Kush është futbollisti shqiptar që u aksidentua për vdekje në Itali

Date:

- Advertisement -

Detar Tali Muça, personi që shihni në foto, është 26-vjeçari shqiptar që humbi jetën në një aksident tragjik në Itali.

I riu shqiptar, ditën e djeshme herët në mëngjes, teksa udhëtonte me një furgon u përplas me një kamion. Goditja ishte aq e fortë saqë për nxjerrjen e tij nga makina ndërhyri zjarrfikësja. Ai u transportua me urgjencë në spitalin e Parmës por sot në mëngjes u shpall i vdekur.

26-vjeçari që kishte lindur në Shqipëri ishte i apasionuar pas futbollit dhe kishte luajtur me ekipe të ndryshme të zonës ku banonte.

Për vdekjen e tij ka reaguar edhe klubi i Audax Orione. Në një postim në Facebook shkruhet:

Kryesia, stafi drejtues, stafi teknik dhe të gjithë anëtarët i shprehin ngushëllimet dhe bashkohen me dhimbjen e Familjes Muça, për vdekjen e djalit të tyre Tali Detar.

U prefsh ne paqe Tali

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...