Ishte një baba shumë i mirë”, gjendet i pajetë në lumë trupi i shqiptarit në Itali

Date:

- Advertisement -

Trupi i pajetë i një shtetasi shqiptar është gjetur në ujërat e lumit PO në Itali.

Viktima quhet Bledar Muça, 38-vjeç dhe me origjinë nga fshati Dushk, Lushnje.

38-vjeçari shqiptar ishte larguar nga shtëpia e tij në Occhiobello të shtunën më 27 Maj dhe gruaja e tij kishte dhënë alarmin në polici.

Prej disa ditësh zjarrfikësit, zhytësit dhe helikopterët u vunë në kërkim të shqiptarit. Trupi i tij u gjet sot pranë urës për Ro Ferrarese.

Ka dyshime se shqiptari është vetëhedhur nga ura, por motivet ende nuk dihen.

Miqtë dhe familjarët e shqiptarit thonë se ai ishte ishte një djalë dhe një baba shumë i mirë.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...