Kujdesej për të, shqiptarja dhe vajza e saj zhvasin të moshuarën në Itali

Date:

- Advertisement -

Një 38-vjeçare shqiptare dhe vajza e saj 19-vjeçare janë denoncuar në policinë italiane pasi kanë vjedhur para nga karta e të moshuarës që kujdeseshin për të.

Mediat italiane raportojnë se nënë e bijë akuzohen për përdorim të paligjshëm të kartave të një personi tjetër. 38-vjeçarja prej disa muajsh punonte si kujdestare në shtëpinë e një gruaje të moshuar vendase dhe për kryerjen e detyrës, dispononte një kartë ATM dhe kodin PIN të saj pasi i duhej të kryente disa pagesa.

Por familjarët e të moshuarës filluan të vunë re një mungesë të konsiderueshme parash nga llogaria e saj prandaj shkuan në polici për të bërë denoncim.

Policia pas nisjes së hetimeve dhe vëzhgimit të pamjeve të kamerave të sigurisë, zbuloi se kujdestarja shqiptare dhe vajza e saj kishin shkuar në ATM për të bërë tërheqje parash. Në disa raste këto tërheqje ishin bërë me autorizim të të moshuarës që ajo kujdesej, ndërsa tërheqjet e tjera me shuma prej disa qindra eurosh, janë bërë pa dijeninë e të moshuarës.

Nënë e bijë me origjinë shqiptare që jetojnë prej vitesh në Città di Castello, po hetohen në gjendje të lirë.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...