“Mbrëmje magjike”: Maldini komenton fitoren ndaj Napolit dhe rinovimin e kontratës së Leaos në Milan

Date:

- Advertisement -

Paolo Maldini, drejtori i përgjithshëm i Milanit, ka folur pas fitores ndaj Napolit, por ka qëndruar i rezervuar në lidhje me rinovimin e kontratës së Rafael Leaos dhe raportin e tij me trajnerin Luçiano Spalletti. Ai ka komentuar situatën duke lëvduar Leaon dhe duke thënë se ata po punojnë së bashku për firmën. Maldini ka theksuar që ndeshja ishte e rëndësishme, por ka qenë nën presion për të dhënë më shumë detaje, ndaj ka fokusuar bisedën në ndeshjen e Milanit me Napolin.

Maldini ka përjetuar ndeshjen si një “mbrëmje magjike” dhe ka shprehur krenari për performancën e ekipit të tij. Ai ka thënë se ndeshje të tilla janë arritje që i bëjnë ata të lumtur dhe janë një mundësi për të kënaqur tifozët.

Gjithashtu, Maldini ka komentuar edhe ndeshjen e kthimit me Napolin, duke thënë se ndeshja e kampionatit i ka lejuar ata të kthehen në nivelet e duhura pas një periudhe pak të suksesshme. Ai ka përmendur se gjithçka është ende e hapur me Napolin dhe se ata janë të motivuar për ndeshjen e kthimit.

Kur është pyetur për rinovimin e kontratës së Rafael Leaos, Maldini ka thënë se vetëbesimi i Leaos po rritet, por që ata janë ende në rrugën e duhur. Ai ka vlerësuar ndikimin e Leaos në lojën e Milanit dhe ka thënë se ata kanë një qëllim të përbashkët me të. Megjithatë, Maldini ka qëndruar i heshtur në lidhje me sqarimin me trajnerin Spaletti, duke thënë se nuk dëshiron të komentojë më tej në këtë temë.

Në pyetjen nëse ka menduar për gjysmëfinalen, Maldini ka thënë se ndihet i kënaqur me performancën e ekipit, por që janë ende larg niveleve që ata pretendojnë. Ai ka pranuar se të arriturit në gjysmëfinale është e vështirë, por do të ishte një sukses i madh për Milanin nëse do të ndodhte.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...