“Më fal mami”, gjesti i tifozit që “vodhi” vëmendjen në finalen e Champions League

Date:

- Advertisement -

“Më fal mami, nuk të lajmërova, jam në Stamboll”, kjo është pankarta e një tifozi të Interit i cili ka udhëtuar drejt Turqisë për të parë mbrëmjen e djeshme finalen e Champions League.

Për zikaltrit kjo mund të quhet përballja më e ethshme, pasi ngjitet në tapetin e gjelbër në përballjen e finales së Champions League.

Manchester City ka fituar trofeun e parë të Champions League në histori në finalen e stambollit përballë Interit.

Në një ndeshje pa shumë emocione, anglezët shënuan golin e vetëm që u dha fitoren e trofeut të shumëpritur.

Ishte Rodri heroi “qytetarëve” me golin e tij në minutën e 68-të. Ndërkohë, Haaland kishte rrezikuar portën e qytetarëve në pjesën e parë, por gjeti përballë portierin Onana.

Inter tentoi të barazonte në fundin e kohës së rregullt, por një top i Lukakut drejt portës, duket se nuk e kaloi vijën për t’u cilësuar gol.

Ky është trofeu i parë i Champions League me Manchester City për Pep Guardiolën, pas fitoreve me Barcelonën e ndër të tjera ishte edhe finalja e katërt për të.

Manchester City humbi finalen e parë ndaj Chelsea para dy vjetësh, teksa hera e fundit që Inter ka fituar trofeun është viti 2010, me Jose Mourinho si trajner.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...