Mentor Kikia: Në të sëmës shkoftë kjo gjeneratë! Njerëz, shpëtoni fëmijët!

Date:

- Advertisement -

Nga Mentor Kikia

Në të sëmës shkoftë kjo gjeneratë! Njerëz, shpëtoni fëmijët!

Isha duke komunikuar me shumë prindër në mbrëmje, ndërsa po organizoja një aktivitet(udhëtim) edukativ, informues dhe argëtues për fëmijët, në kuadër të Qendrës së Kulturës dhe Librit për Fëmijë, në Tiranë. Befas më doli përpara një video që më la pa frymë.
Një tufë, po po një tufë apo një kope, si të doni quajeni, plakash me shami, ishin vënë të kërcenin në mes të rrugës duke pritur kryeministrin.

E tmerrshme!

Kush mendon se këtu është prekur fundi, mos gaboni.
Fundi nuk ka fund këtu!

Ndjeva mëshirë, shumë mëshirë për ato gra të moshuara…

Pastaj, në moment u ftillova. Mëshirë? Përse?
Në të sëmës shkofshin plakat dhe gjenerata e tyre. Sa më parë, aq më mirë.

Njerëz, shpëtoni fëmijët. Mësojini dhe edukojini që të mos përfundojnë kështu.

Çojini në shkollë, çojini ku të doni, edhe me gomone në Angli, vetëm mos i lini të bëhen skllevër të politikës.

P.S: Foto e parë: Plakat e gjeneratës duke kërcyer në rrugë.
Fotot e tjera: Fëmijët në aktivitetet edukuese dhe informuese të Qendrës së Kulturës dhe Librit për Fëmijë.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...