VIDEO/ I frikshëm! Erling Haland thyen rekordin që në sezonin e tij të parë në Premier Ligë, një gol në stilin e Mesit e fut në librin e historisë

Date:

- Advertisement -

Bota ka njohur pasardhësin e dyshes Mesi-Ronaldo. Erling Haland është padyshim trashëgimtari i lavdisë së tyre. Sulmuesi norvegjez ka thyer sot rekordin e Premier Leagues, duke regjistruar statistika të frikshme në ishull.

Megjithëse po kalon sezonin e tij të parë në elitën e futbollit anglez, Halandi ka arritur të shënojë përballë Uest Hemit golin e tij të 35, duke u bërë lojtari që ka shënuar më shumë gola gjatë një sezoni të vetëm në historinë e Premier Ligës.

Lojtari nordik iu shmang bukur mbulimit të mbrojtësit kundërshtar dhe i gjendur përballë portierit, vendos të shënojë në stilin e Leo Mesit, me një parabël që kalon mbi kokën e gardianit të Uest Hemit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....