“Mëso të flasësh”, debat dhe ofendime mes gazetarit dhe Beniadës: Llafazan, shko lëpihu te Luizi (Video)

Date:

- Advertisement -

Një debat i ashpër është zhvilluar mes Ronaldos dhe Beniadës në rubrikën “Në Trotuar” në E diell.

Përplasja nisi pas një komenti që Ronaldo i ka thënë Jorit në shtëpinë e Big Brother duke përmenduar Beniadën.

“Ti rri kot dhe nuk e di se si shoqa jote Beniada ka shkuar në finale”, ka qenë ky koment i gazetarit që ka zemëruar Beniadën.

Në debat nuk kanë munguar ofendimet ku Beniada e ka qaujtur “llafazan” Ronaldon, ndërsa ky i fundit e ka thumbuar duke thënë “unë të paktën di të flas, t’i mëso të flasësh”.

Pjesë nga debati:

Ronaldo: Të pash shumë të revoltuar, as te grimi nuk më fole. Njerëzit e televizionit ca kritika duhet ti marrin në konsideratë. Të pëlqen s’të pëlqen është çështje tjetër.

Beniada: E di çfarë më ka habitur mua, kur njerëzit të bëjnë lajka, komente live dhe pastaj hyjnë në Big Brother dhe nuk mendojnë lojën e tyre, por analizojnë lojën e të tjerëve. Mua kjo më bën të mendoj që kjo, ose është strategji ose ti je fallso. Se kështu bërë edhe me Kiarën, i the unë të kam shoqe, unë të vlerësoj dhe kur dole the që Kiara nuk e meritonte finalen. Për Çfarë arsyeje unë duhet t’i jap rëndësi një personi si ty? Në Big Brother për strategji bërë si mbret. E di që edhe mbretërit bie. Kur bien me kokë…

Ronaldo: Siç ke rëndë ti zemra.

Beniada: Ku kam rënë unë?

Ronaldo: Nuk e ke më shkëlqimin që ke pasur. Tani zemra ime bëjë ndonjë gjë tjetër.

Beniada: Unë shkëlqej gjithmonë. Ti ke inat, plas nga inati që s’ke arritur asgjë aty brenda, dole një herë, dole dy. E ja ku erdhe…populli reflekton si dole një herë si dole dy. Dhe të marrsha të ligat.

Ronaldo: Shyqyr që të paska zgjuar komenti im, se ishe në gjumë. Unë ndoshta s’kam arritur në finalen e Big Brother, e ndoshta s’kam shkëlqyer sa ti, por unë të paktën do kem një karrier televizive jashtë dhe të paktën nuk u zë vendin të tjerëve. Unë di të flas mirë në gjuhën televizive, ti mëso një herë të flasësh

Beniada: E pamë sa bukur flisje dhe shaje, sa bukur i ul njerëzit për të ngritur veten tënde.

Ronaldo: Tregohu zemërmirë dhe lërja vendin ca njerëzve që dinë të flasin dhe dinë të komunikojnë.

Beniada: Ti ik lëpihiu Luizit, futu prap brenda lëpiu Luizit dhe kështu shon në finale. Fol se je shumë i shkathët. Llafazan.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...