Mjeku shqiptar: E vërtetë që mjekët divorcohen më shpesh, kolegun tim e la gruaja për trajnerin e fizkulturës

Date:

- Advertisement -

Një nga profesionet të cilat ka dhe numrin më të lartë të divorceve është ai i mjekut”, është ky konkluzioni i nxjerrë nga një studim i kryer së fundmi. Këtë e konfirmoi edhe neurokirurgu shqiptar në Spanjë Kita Sallabanda, i cili përmes një emisioni u shpreh se 80% e kolegëve të tij në spitalin ku punon në Spanjë janë divorcuar.

“Unë bëra specializimin e neurokirurgjisë në Barcelonë, dhe në shërbimin e neurokirurgjisë ku unë punoja, 80% e neurokirurgëve ishin të divorcuar ose u divorcuan pas martesës dhe u martuan me njerëz të tjerë. Dikush me një infermiere, dikush me një mjeke dhe disa të tjerë me persona jashtë profesionit. Ishte dhe rasti i një kolegut tim, të cilin e la e shoqja dhe u martua me trajnerin që bënte fizkulturë. Ndodh që mjekët të dashurohen dhe me pacientet, por janë raste më të shkëputura pasi nuk të lejon etika profesionale”, tha mjeku.

Pasi tregoi rastin e kolegut të tij, të cilin e la gruaja pasi u dashurua me trajnerin e fizkulturës, mjeku tha se martesa e tij mund t’i ketë shkuar ‘vaj’ pasi ai dhe gruaja e tij janë të dy mjekë.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...