“Na vrau, avash të kam vëlla”/ Vijon shembulli i keq në rrjetet sociale, mbi 300 km/h në tunelin e Kalimashit

Date:

- Advertisement -

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë në rrethrrotullimin e TEG-ut ku tre të rinj humbën jetën, duket se asgjë nuk ka ndryshuar. Pavarësisht thirrjes se promovimi i qarkullimit me shpejtësi në rrugë në rrjetet sociale duhet të ndalet, kilometrazhi mbi 200 vazhdon të jetë prezent në instagram dhe tik tok.

Së fundmi janë dy të rinj që kanë postuar videon nga tuneli i Kalimashit, ku ecin me mbi 300 km në orë me një mjet luksoz. Madje në një moment për pak sa nuk shkaktohet përplasja e dy makinave. Videoja është postuar nga një reper i njohur nga Lushnja në rrjetet sociale.

JOQ, gjithmonë ka bërë thirrje që këto video të shmangen dhe të mos promovohen në rrjetet sociale, pasi ndiqet si shembull nga të rinjtë.

Nuk janë të pakta videot, ku shpejtësia tashmë është kthyer në sfidë në vend që të kthehet në ndërgjegjësim.

Video: https://fb.watch/jgsY5tHJG3/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...