Në periudhën e Rejës u përfol se Broja kishte një tip të vështirë, Gjasula tregon Armandon jashtë fushe

Date:

- Advertisement -

Home

Në periudhën e Rejës u përfol se Broja kishte një tip të vështirë, Gjasula tregon Armandon jashtë fushe
On Oct 3, 2023
0
Share
Klaus Gjasula ka dhënë një intervistë për “Report TV“, ku është pyetur ndër të tjerta edhe për Armando Brojën. Ky u fundit u përfol gjatë përiudhës kur Reja ishte në krye të pankinës së Shqipërisë, se kishtë një karakter të vështirë për t’u menaxhuar. Por Gjasula hedh poshtë këto zëra, teksa thotë se sulmuesi i Chelsea-t jashtë fushe ka një sjellje normale si të gjithë lojtarët e tjerë.

“Jo, është një tip normal si gjithë lojtarët e tjerë. Ka pasur një kohë të vështirë me dëmtimin, ashtu siç kam pasur edhe unë kohën time të vështirë me dëmtimet e mia. Prandaj, nuk kemi pasur shumë kontakt. Por kjo normale që do të ndryshohet në Kombëtare.

Sulmuesi më cilësor? Kemi shumë lojtarë të mirë, që kanë shënuar edhe gola të rëndësishëm. Nuk më takon mua për të thënë cili është lojtari më i rëndësishëm në sulm, apo në mesfushë, apo në mbrojtje. Të gjithë lojtarët janë të rëndësishëm për Kombëtaren. Që ka Armando kualitetet e veta, atë e dimë të gjithë. Që atë e ka treguar, edhe këtë e kemi parë. Është një lojtar shumë i rëndësishëm, si shumë të tjerë”, ka thënë Klaus Gjasula.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...