“Nuk e them unë, e thotë teknologjia”, Ancelotti lëshon Kritika për arbitrat: Topi kishte dalë jashtë, kartonin e verdhë e meritonin lojtarët dhe jo unë

Date:

- Advertisement -

Carlo Ancelotti ka folur në konferencën për shtyp pas barazimit 1-1 kundër Manchester City-t në gjysmëfinalen e parë në Champions League. Trajneri italian është shprehur se ekipi i tij nuk shqetësua aspak nga dominimi i kundërshtarit në 30 minutat e para, ndërsa më pas lëshon kritika për arbitrin. Ai shprehet se goli i De Bruyne-t duhej anulluar, pasi topi kishte dalë më parë jashtë vijës kufizuese.

Video e gabimit te arbitrit qe i kushtoi Realit

“City dominoi në 30 minutat e para, por nuk ishim të shqetësuar. Ne ishim të pozicionuar mirë pas dhe pritëm për momentin që të bënim tranzicionin me efiçencë Në pjesën e dytë ia dolëm të niseshim më mirë nga pas. Po, mund të fitonim.

Goli i De Bruyne-t? Ishte jashtë. Ishte jashtë. Nuk e them unë, e thotë teknologjia.


Më duket e rrallë që nuk e kanë kontrolluar mirë. Detajet e vogla… Një goditje nga këndi për ne nuk e panë. Arbitri nuk ishte shumë i vëmendshëm. Më dha karton të verdhë mua, jo lojtarëve që luajtën. Lojtarët meritonin më shumë kartonë të verdhë se mua”, ka deklaruar Carlo Ancelotti./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...