Po shiste drogë në një festë në Dhërmi, arrestohet menaxheri i Efit dhe gazetari i Rozës

Date:

- Advertisement -

Mbrëmjen e djeshme në Vlorë u arrestuar tre persona që po shpërndanin doza kanabisi dhe kokaine, në një festë që po zhvillohej në Dhërmi. Efektivët e antidrogës të Policisë të qytetit bregdetar, vunë në pranga shtetasit Ermand Hoxha 30 vjeç, Xhoi Bare 27 vjeç dhe Kedi Hoxha 19 vjeç.

Personat në fjalë të tre me banim në Tiranë, u kapën me rreth 800 doza kokaine dhe 750 doza kanabisi. Droga ishte gati për shitje, ndërsa të rinjtë kishin me vete edhe 1 peshore elektronike, një shumë e konsiderueshme parash e fituar nga shitja e lëndës narkotike.

Ndërkohë mësohet se nga të arrestuarit, Xhoi Bare është shoku i ngushtë dhe menaxheri i ish-banores së BBV2, Efi Dhedhes. Kujtojmë se Bare ka qenë edhe gazetar në emisionin “Why Not” të Roza Latit, aty ku bënte personazhin e “jashtëtokësorit”.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...