Po ushtrohet presion mbi votuesit”, përplasje fizike mes mbështetëse të PS dhe atyre të “Bashkë Fitojmë” në Durrës

Date:

- Advertisement -

Votimi në një qendër në Spitallë të Durrësit është shoqëruar me incidente,

Në qrndrën e votimit në shkollën “Neim Babameto” ka pasur përplasje fizike mes kampeve politike.

Mësohet se përplasja ka qenë mes mbështetësve të koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ dhe atyre të Partisë Socialiste.

Opozita pretendon se anëtarë të administratës po ushtrojnë presion mbi votuesit.

Ndërkohë, simpatizantë të koalicionit “Bashkë Fitojmë” nuk lejojnë që persona pjesë e administratës të hyjnë në shkollë, me pretendimin se ushtojnë presion për votuesit.

Në shkollë ka zbarkuar policia, ndërsa ka larguar prej aty votuesit.

Mësohet se Davida Ndoj, kryetare e qendrës administrative, ka hyrë brenda shkollës, që nuk lejohet diçka e tillë, e shoqëruar me militante të tjerë të PS.

Në këtë moment kanë ndërhyrë mbështetësit e BF, duke sjellë përplasje fizike mes palëve.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...