“Refuzojmë të ulim kokën”, Pirro Dhima mesazh mbështetjeje për Belerin

Date:

- Advertisement -

Peshëngritësi shqiptar Pirro Dhima, i cili ka përfaqësuar ngjyrat e flamurit grek gjatë karrierës së tij, ka treguar mbështetjen e tij për kandidatin e arrestuar të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Himarës, Fredi Beleri.

Pak orë pasi Beleri u la në burg me një vendim të Gjykatës së Vlorës, Dhima ka shprehur qëndrimin e tij për çështjen me një mesazh për të gjithë ndjekësit dhe shtetin shqiptar.

Ai shprehet se refuzojnë që të ulin kokën përballë vendimve që dëmtojnë demokracinë dhe shtetin ligjor.

“Disa prej nesh patën fatin e rëndë dhe të errët të rritjes nga frika e pasojave të fjalës së lirë dhe nën shkeljen e vazhdueshme të të drejtave tona. Sot, ne refuzojmë të përulim kokën ndaj sjelljeve që dëmtojnë demokracinë dhe dëmtojnë shtetin e së drejtës. #Beleri”, – shkruan Dhima.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...