Shqiptaren në Itali, dyshohet se e qëlloi bashkëshorti pas një debati në lidhje me

Date:

- Advertisement -

35-vjeçarja, banuese prej shumë vitesh në Itali, punonte si kamariere në një restorant të zonës, e integruar mirë në komunitetin e Castelfiorentino.

Burri dyshohet se është paraqitur në shtëpinë ku jetonte gruaja me djalin 17-vjeçar dhe vajzën 14-vjeçare.

Mes të dyve ka pasur një debat. Në atë moment ajo do të kishte dalë në rrugë, ndoshta për t’u ndjerë më e sigurt.

Pikërisht në trotuar ajo u godit tre herë me armë dhe njëri prej plumbave rezultoi fatal.

Alarmi është ngritur nga disa banorë të cilët kanë dëgjuar të shtënat e armëve.

Shërbimet e emergjencës ndërhynë në vendin e ngjarjes, por pa sukses.

Hetimet janë vetëm në fillim, por ndër hipotezat e para që shqyrtohen nga hetuesit është ajo e një rasti të femicidit.

Klodiana Vefa, nuk ishte ndarë ligjërisht nga bashkëshorti, gjithashtu shqiptar, por kohët e fundit mes çiftit kishte pasur mosmarrëveshje dhe duket se burri nuk jetonte më në të njëjtën shtëpi bashkëshortore.

Arma e vrasjes nuk u gjet, atë e mori vrasësi, i cili iku me makinë.

Kryebashkiaku i Castelfiorentino, Alessio Falorni, i cili ishte ndër të parët që mbërriti në vendin e tragjedisë, më pas shkroi në rrjetet sociale: “Një fatkeqësi ka ndodhur së fundmi në Castelfiorentino, zona Puppino. Një vajzë u vra, me sa duket pas një debati. Është vërtet herët për të zbuluar informacione për atë që ka ndodhur dhe për të diskutuar hipotezat që ende po shqyrtohen nga policia. Është një kohë për heshtje dhe për t’u mbledhur rreth një familjeje të prekur nga një ngjarje e tmerrshme.”/Albeu.com

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related