Stërvitja e fundit e Interit nuk kalon pa tension, përplasje mes Gosens dhe Dimarkos

Date:

- Advertisement -

Interi ka zhvilluar sot në Stamboll stërvitjen e fundit në stadiumin ku do të luajë finalen e Ligës së Kampioneve ndaj Mançester SItit. Një stërvitje që zakonisht shërben për pak gjëra, pasi trajnerët e kanë në mendje formacionin që kanë planifikuar.

Por futbollistët zikaltër nuk janë kursyer ndaj njëri-tjetrit, teksa ka pasur edhe një përplasje mes Dimarko dhe Gosens. Gjatë ndeshjes brenda grupit, Gosens i bëri një ndërhyrje të ashpër Dimarkos pranë portës.

Stafi teknik që luante rolin e gjyqtarëve, nuk sinjalizoi penallti duke acaruar edhe më shumë italianin i cili protestoi fillimisht ndaj tyre, e më pas iu kthye gjermanit për ndërhyrjen e ashpër, pasi mund ta kishte dëmtuar vetëm 24 orë para fillimit të ndeshjes.

Megjithatë, ndeshja rifilloi dhe lojtarët u sqaruan “në ecje e sipër” me njëri-tjetrin, duke mbyllur shpejt debatin mes tyre, pa lejuar që situata të tensionohej më shumë.

PANORAMASPORT.AL

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: “Do të jem në stadium dhe do të bëj tifo për Serbinë”

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, mbrëmjen...

Hyrja e tifozit në fushë i kushton shtrenjtë Shqipërisë, UEFA nis procedim kundër kuqezinjve

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht...

Notat e Shqipërisë/ Hysaj shpëtoi kokën para golit, Asllani dukej si lojtar i Italisë, Broja i vetëm në shtëpi

Strakosha (6.5): “Të gjithë u befasuan kur panë Strakoshën...