Të shtënat drejt Top Channel, ndalohen dy shkodranë në Vlorë, dyshohet se kanë lidhje me atentatin

Date:

- Advertisement -

Dy persona nga Shkodra janë ndaluar në qytetin e Vlorës, pasi dyshohet se kanë lidhje me atentatin e orëve të para të mëngjesit në ambientet e Top Channel, ku mbeti i vrarë roja Pal Kola, 60-vjeç.

Mësohet se dy shkodranët kanë qenë duke lëvizur me makinë pas ngjarjes dhe ndalimi është kryer pas një pike kontrolli.

Për të shuar këtë dyshim një grup hetimor është nisur në Vlorë për t’i shoqëruar drejt Tiranës këto dy persona me qëllim marrjen në pyetje.

Dy shkodranët janë ndaluar edhe për shkakun se mjeti me të cilin kanë udhëtuar autorët e sulmit ka lidhje me qytetin Vlorës dhe se ishte grabitur në Shkodër./Voxnews.al

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...