Tensionet në veri të Kosovës/ Tifozët e Egnatias valëvisin flamurin e UÇK-së: Mitrovica është Shqipëri

Date:

- Advertisement -

Protestat e serbëve në veri të Kosovës janë shoqëruar prej ditësh me tensione. Ndërkohë në “Elbasan Arena”, gjatë ndeshjes Tirana dhe Egnatia ku skuadrat luajtën për Kupën e Shqipërisë, nuk munguan reagimet e flakta të tifozëve për situatën e paqëndrueshme në veri të Kosovës.

Tifozët e Egnatias kanë shpalosur nga podiumi një pankartë ku shkruhej “Mitrovica është Shqipëri” dhe valëvitën flamurin e UÇK-së në mbështetje të Kosovës. Kujtojmë se Egnatia ia doli të fitonte këtë ndeshje, duke lënë Tiranën pa asnjë kupë për këtë sezon.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...