Tentohet hyrja me forcë e serbëve në komunën e Zveçanit, policia hedh gaz lotsjellës

Date:

- Advertisement -

Serbët kanë nisur protestën e tyre në Zveçan, duke tentuar kështu të marrin nën kontroll objektet e komunave.
Siç raportohet, disa serbë kanë kaluar kordonin e parë të KFOR-it dhe askush nuk i ka ndaluar.

Por, kur kanë mbërritur tek hyrja e objektit të komunës së Zveçanit, policia ka hedhur gaz lotsjellës për të ndaluar hyrjen e tyre.

Në veri ndërkaq janë parë forca të shtuara të policisë dhe KFOR-it. /Lajmi.net/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...