Zhgënjim epik/ Festuan para kohe ngjitjen në Bundesligë, shikoni çfarë ndodh me tifozët e Hamburgut (VIDEO)

Date:

- Advertisement -

Një zhgënjim epik që do të mbahet mend gjatë u regjistrua ditën e sotme, teksa protagonist ishin tifozët e Hamburgut.

Një gol dramatik në minutën e 90+9, ua la festën përgjysmë tifozëve të klubit legjendar gjerman, teksa pushtuan fushën në përfundim të sfidës së fituar përballë Sandhausen në transfertë, duke menduar se kishin siguruar direkt ngjitjen në Bundesligë, ndërkohë që Heidenheimi po mposhtej 2-1 nga Regensburgu.

Por çudia ndodhi në minutat shtesë: ndërkohë që tifozët e Hamburgut festonin si të çmendur, Heidenheimi realizoi përmbysjen e madhe në kohën shtesë, më konkretisht në minutën 90+3 dhe 90+9.

Kjo përmbysje bëri që Hedenheimi ta mbyllte sezonin në vendin e parë, ndërkohë që Hamburgu përfundoi në vendin e tretë. E gjithë festa madhështore e nisur para kohe duket se u shndërrua në një traum të vërtetë për fansat e Hamburgut. Për më tepër shikoni pamjet:

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...