Thirrje urgjente për ndihmë! Sokoli ka nevojë për kontributin e gjithë shqiptarëve

Date:

- Advertisement -

Sokol Ngjeliu ka luftuar me tumorin në tru që prej vitit 2013. Ai iu nënshtrua dy operacioneve për heqjen e tumorit dhe iu nënshtrua kimioterapisë në moshën 22-vjeçare, mirëpo në këto momente ai ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve.

Njoftimi i miqve të Sokolit:

Të nderuar familjarë, miq dhe të gjithë ata që po na ndihmojnë në këto momente të vështira Ne kemi nevojë për ndihmën tuaj urgjente!

Nuk kam takuar kurrë një shpirt tjetër me më shumë dëshirë për të jetuar. Ai arriti të diplomohej si arkitekt ndërsa ishte në trajtim, ka qenë gjithmonë pjesë e luftës kundër padrejtësive sociale dhe ata që e njohin, i dinë cilësitë e mrekullueshme që ai i ndan me të gjithë ata që takon!

Po e hapim këtë fond për të ndihmuar në mbështetjen e familjes së Sokolit dhe faturave mjekësore që ka të ngjarë t’i shkatërrojë ata si rezultat i betejave të vazhdueshme që kanë pasur gjatë gjithë këtyre viteve.

Ai e humbi punën dhe asnjë nga trajtimet nuk mbulohet nga sigurimi shëndetësor. Prindërit e tij janë të dy në pension dhe nuk mund të mbulojnë më këto shpenzime. Ai duhet të shkojë për një vizitë mjekësore jashtë vendit sa më shpejt për të përcaktuar nëse trajtimi më i mirë në këtë fazë do të ishte operacioni, imunoterapia apo DCVax-L.

Çdo ndihmë e vogël nga ana juaj do të vlerësohet shumë! KONTRIBUONI KËTU!

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

“Ky Europian do të na rrisë më shumë”, Gjimshiti falenderon tifozët: Na kanë mbështetur kudo

Ka përfunduar sot Kampionati Europian për Shqipërinë. Kuqezinjtë u...

“Në Euro 2020 shërbente si kamarier”, Marca artikull Asllanit: “Motori” i Shqipërisë që do të sfidojë Spanjën

Kristjan Asllani padiskutim është një nga liderët e Kombëtares,...

Shkodrani Broja apo Lushnjari Manaj? Dyshimi më i madh i Silvinjos, do të zgjidhet në fund

Shqipëria do të përballet sot kundër Spanjës në orën...