U zhduk në Astir, familja italiane njofton se vajza e saj është gjetur

Date:

- Advertisement -

Olga është e reja nga Italia që kishte ardhur me pushime në Shqipëri, por prej mbrëmjes së të dielës rezultonte e zhdukur për familjen, është gjetur. Lajmin e ka dhënë nëna e 27 vjeçares, e cila thotë se falë angazhimit të shqiptarëve, Olga është gjetur.

“Olga është gjetur. Falenderojmë të gjithë nga zemra për ndihmën e çmuar”, shkruan nëna e vajzës italiane.

Më herët, në orët e para të së hënës, Arianna Lombardo Moderini Meriggi shkroi në llogarinë e saj në “Facebook” se vajza e saj ishte zhdukur gjatë pushimeve në Shqipëri.

Që nga Italia, ajo bënte thirrje që shqiptarët të ndihmonin në gjetjen e vajzës së saj 27 vjeçare, pasi mbrëmjen e së dielës Olga duhet të ishte paraqitur në aeroport e më pas të mbërrinte në Itali.

Arianna Lombardo Moderini Meriggi bënte me dije se ajo dhe bashkëshorti nuk kishin pasur më kontakte me Olgën, që para se ajo të fluturonte nga Tirana për në Itali. 27 vjeçarja p qëndronte në zonën e Astirit, në Tiranën e re.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Çakalli zbret në Tiranë, kapet në shkallët e TKOB (VIDEO)

Një mëngjes aspak i zakontë në qendër të kryeqytetit...

Kjo është 19-vjeçarja që vrau babain me armën e tij të punës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja që vrau dhe groposi në...

Do më fejonte me zor”, vajza vret babain dhe e gropos në oborrin e banesës

Horror në Shënavlash të Durrësit! Vajza ka vrarë babain...