“Unë jam 100% shqiptar, do mërzitesha më pak nëse humbte Italia”! Igli Tare ua bën të qartë fqinjëve: Armando Broja është rreziku juaj

Date:

- Advertisement -

Igli Tare ka folur në mediat italiane sa i përket ndeshjes së sotme mes Italisë dhe Shqipërisë. Legjenda e Kombëtares ka treguar se kjo përballje do të jetë si derbi për shqiptarët, ndërsa nga ana tjetër ka veçuar Armando Brojën.

“Më shumë se një ndeshje, për ne është derbi. Ne ndihemi pjesë e Italisë, fëmijët tanë ëndërrojnë Serinë A, jo Premier League. Unë jam 100% shqiptar, por Italia është shtëpia ime e dytë. Uroj të fitojmë, por nëse do të ishte një skuadër që do të mërzitesha më pak nëse do të humbiste, do të ishte Italia. Broja është rreziku më i madh për Italinë, nuk është në formën e tij ideale pas dëmtimit, por mund të shpërthejë”, tha Tare.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

VIDEO/ Lamin Jamal ndryshon numrin te Barcelona, zgjedh atë të Leo Mesit

Lamin Jamal do të nisë këtë sezon te Barcelona...

Egnatias nuk i lejohen hapat fals, Edlir Tetova “kopsit” titullarët

Egnatia do të luajë ndeshjen e kthimit me Borac...

FOTO/ Tritoli në Elbasan, Xhovana Nikolli MESAZH Nuredin Dumanit: Ti s’je burrë por ordiner!

Xhovana Nikolli ka reaguar për herë të parë në...