VIDEO/ Asist me thembër dhe devijim perfekt mes tre lojtarëve, Muçi shënon dhe thyen rekordin personal në Poloni

Date:

- Advertisement -

Ernest Muçi vazhdon të jetë një protagonist me skuadrën e Legias në kampionatin polak të futbollit, ku sot ka shënuar në ndeshjen ndaj Jagellonia, e cila i nevojitet skuadrës së tij për të blinduar vendin e dytë në renditjen e kampionatit.

VIDEO nga super goli i Mucit

Në sfidën ku ai ishte titullar përkrah Jurgen Çelhakës, sulmuesi u bë protagonist në fillimin e pjesës së dytë të sfidës. Slisz pa lëvizjen e tij në qendër të zonës dhe i pasoi me thembër topin lojtarit, i cili me një goditje të saktë kaloi sferën mes tre futbollistëve për ta ndalur në rrjetë dhe për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm 2-1 ekipit të tij.

Ky ishe goli i 5-të i Muçit në këtë edicion në kampionatin polak, duke vendosur kështu rekordin e ri personal me fanellën e Legias pasi në edicionin e kaluar ishte ndalur në shifrën e 4 golave. Sulmuesi ka regjistruar edhe 6 asiste në sezonin aktual.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...