VIDEO/ Boksieri shqiptar i pandalshëm në Gjermani

Date:

- Advertisement -

Boksieri shqiptar Roberto Bakaj, ka arritur edhe një fitore.

Ai e ka mposhtur kundërshtarin e tij Ajubi, me knock-out.

Dueli u zhvillua në Bochum të Gjermanisë.

VIDEO

Pas fitores, boksieri shqiptar ka vendosur plisin në kokë.

Siç shihet në pamje, ai në pjesën e majtë të gjoksit e ka tattoo shqiponjën “dykrenare”, simbol i identitetit kombëtar.

Shkodrani, deri tani ka 9 duele të zhvilluar dhe nga to të gjitha i ka të fituar.

Më herët shqiptari kishte pasur një meç edhe me një boksier serb, të cilin e kishte hedhur në dysheme.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related