VIDEO/ Duartrokitje për Ballkanin e Ilir Dajës, mposhtin gjigantët e Kroacisë dhe hedhin kandidaturën për të kaluar grupin

Date:

- Advertisement -

Ballkani ka marrë një nga fitore më të rëndësishme në historinë e tij. Ekipi i Ilir Dajës meriton vetëm duartrokitje, teksa ka arritur të mposhtë me sukses gjigantët e Kroacisë, Dinamon e Zagrebit. Skuadra nga Theranda fitoi me rezultatin 2-0, duke shënuar nga një herë në secilën pjesë.

VIDEO e golit

Goli i parë u shënua në minutën e 44-t, pas një gjuajtjeje fantastike të Kryeziut. Dinamo e Zagrebit u përpoq të ndryshonte rrjedhën e lojës gjatë pjesës së dytë, por pa sukses. Hamidi dërgoi topin në rrjetë për të dytën herë në minutën e 83-të, duke mbyllur historinë e kësaj përballjeje.
Kjo fitore ngre lart shpresat e tifozëve të Ballkanit. Kampionët e Kosovës kanë mposhtur ekipin më të fortë në grup dhe hedhin kështu kandidaturën për të kaluar fazën e grupit. Kundërshtari i radhës është Astana, një fitore ndaj të cilëve do të ndizte edhe më tepër ëndrrën e skudrës së Ilir Dajës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...