(Video) Erdhi me “Touareg” dhe iku në këmbë, policia e identifikoi Habib Rexhën prej faktit që nuk ka një dorë

Date:

- Advertisement -

Detaje të reja zbulohen nga vrasja e djeshme në Kavajë, ku mbeti i vdekur Arian Gosa. Ajo që e bëri akoma më tragjike dhe të ndjerë këtë ngjarje ishte fakti që në vendngjarje në atë moment ishte babai i viktimës, që po pinte kafe me djalin, pa e ditur se ajo do të ishte e fundit në këtë jetë.

VIDEO ku eshte bere vrasja ne sy te babait te moshuar, e trishte

Bëhet me dije se lokali ku ndodhi ngjarja nuk ka pasur kamera sigurie. Gjithsesi, autori i krimit Habib Rexha, është identifikuar nga policia me ndihmën e një kamera sigurie, që ndodhet në një biznes rreth 100 metra larg lokalit ku ndodhi ngjarja.

Kamerat e sigurisë së një biznesi 100 metra larg vendngjarjes, kanë arritur të pikasin Habib Rexhën duke ikur me vrap, i pa maskuar, me një çantë dhe pistoletën në dorë. Dyshimet e para janë se autori i ka ndjekur për disa ditë lëvizjet e Arian Gosës.

Arian Gosa kishte vetëm pak minuta që ishte ulur në kafe me babanë e tij deri në momentin që u afrua Habib Rexha dhe e qëlloi me plumb në ballë. Ndërkohë, një tjetër detaj është zbuluar rreth autorit. Mësohet se ai nuk e ka dorën e djathtë dhe krimin e ka kryer me të majtën.

Ky detaj e ka ndihmuar grupin hetimor edhe në identifikimin e tij, teksa mësohet se para ngjarjes ai ka lëvizur me një mjet tip “Wolfswagen” tip “Touareg”. Dyshohet se Rexha, familja e të cilit janë me origjinë nga Kukësi, është larguar drejt veriut të vendit pas ngjarjes.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...