U kthye nga Italia për të marrë hakun e vëllait, arsyeja pse Rexha e qëlloi me dorën e majtë Arian Gosën

Date:

- Advertisement -

Kavaja u trondit pasditen e djeshme pasi Arian Gosa u ekzekutua me plumb në kokë. Gosa ishte duke konsumuar një kafe me babanë në momentin e vrasjes.

Autor i dyshuar i ngjarjes është Habib Rexha, ndërsa motivi dyshohet se është hakmarrja për një krim të dyfishtë që ndodhi po në këtë qytet në muajin Mars.

Habib Rexha jetonte në Itali, dhe ishte kthyer në Shqipëri pas vrasjes së të vëllait më 29 Mars 2023.

Autori i krimit u identifikua nga policia nga një kamera sigurie që ndodhet në një biznes rreth 100 metra larg lokalit ku ndodhi ngjarja.

Një detaj tjetër që e ndihmoi policinë në identifikimin e autorit është fakti që 31-vjeçari ka qëlluar me dorën e majtë dhe vetëm me një plumb në kokë.

Rexha mësohet se ka qëlluar me të majtën për arsye se gishtërinjtë e dorës së djathtë nuk i ka pasi i ka humbur gjatë një shpërthimi kur ishte i vogël. Pas krimit, autori u largua nga vendngjarja, ndërsa policia po vijon punën për kapjen e tij.

Në këmbim të çdolloj informacioni blutë kanë vënë shumën prej 10 mijë eurosh./Albeu.com/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...