VIDEO/ Festë e shfrenuar pas ngjitjes në La Liga, Uzuni përfundon në… shatërvanët e qytetit

Date:

- Advertisement -

Myrto Uzuni është padyshim heroi i Granadës, pasi këta të fundit arritën të fitojnë titullin në Ligën e Dytë spanjolle dhe ku Uzuni u shpall golashënuesi më i mirë në kampionat me 23 gola dhe 5 asiste.

Video e Uzunit ne shtarvanin e qytetit

Pasi mori çmimin si golashënues dhe “po” nga e dashura e tij pas propozimit, Uzuni është bërë protagonist edhe në festën jashtë stadiumit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare shihet me skuadrën e tij duke festuar, e duke u freskuar në një nga shatërvanët që ndodhej pranë tyre.

Videoja në rrjetet sociale është bërë virale dhe natyrisht pas një sezoni të tillë me shumë suksese, festa të tilla janë mëse legjitime për të dhe skuadrën e tij.

Para pak vitesh luante ne fushat me balte ne Shqiperi edhe sot preku La Ligan, nje sukses i vertete per te.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Vëllai i Enkelejda Danajt: Burri e dh*nonte dhe kur ishte shtatzënë!

Dëshmi tronditëse janë zbardhur për vrasjen e 40-vjeçares Enkelejda...

“Mes meje dhe Heidit…”/ Françeska: Nuk e diskutoj që Egla dhe Meritoni janë në finale

Gjatë një bisede me Egla Cenon dhe Julian Dedën,...