Shirat përmbysin Spanjën, shpëtohet nëna dhe fëmija në karrocë (Video)

Date:

- Advertisement -

Shirat e rrëmbyeshëm kanë përmbytur Spanjën. Pamjet më poshtë tregojnë momentin kur një nënë dhe fëmija i saj përpiqen të shpëtojnë në ujërat që kanë përmbytur vendin. Në disa rrugë të vendit situata është përkeqësuar.

VIDEO nga momenti i shpetimit

Moti i nxehtë rekord në gadishullin Iberik u zhvendos në Mbretërinë e Bashkuar, teksa në Spanjë ka prani të shirave të rrëmbyeshëm. Përmbytjet kanë goditur më së shumti zonat përgjatë bregut të Mesdheut, me rreth 40 litra shi për metër katror që kanë rënë në një orë në pjesë të Murcias.

Shtëpitë dhe bizneset në zonat turistike si Alicante janë përmbytur dhe makinat janë rrëmbyer, me njerëz të bllokuar dhe qen që duhet të shpëtohen.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...