VIDEO/ Goli i dytë radhazi, Milot Rashica dhuron spektakël te Gallatasarai

Date:

- Advertisement -

Milot Rashica po kalon një moment fantastik te turqit e Gallatasarait. Shqiptari i Kosovës, gjeti golin e dytë radhazi në kampionat, teksa arriti të realizon në minutën e 63-të në duelin ndaj Alaniaspor.

VIDEO
26-vjeçari përshëndeti rrjetën pas asistit të Adekugbe, duke çuar peshë zemrat e tifozëve miq dhe duke ngritur shifrat në 1-4.

Ky ishte goli i katërt në 20 ndeshje për Rashicën, që gjithashtu ka arritur të regjistrojë edhe 4 asiste, ku së bashku me yjet e tjerë si Ikardi, Zaniolo, Mertens, etj, po udhëheqin denjësisht Gallatasarait drejt titullit kampion.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....

Konflikti Duka – Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si...