VIDEO/ GOOL! Nga 3-0 në 3-3, Myrto Uzuni shënon golin emocionues për Granadan në La Liga

Date:

- Advertisement -

Myrto Uzuni ka shënuar një gol me shumë peshë në La Liga. Sulmuesi i Shqipërisë hyri nga stoli në minutën e 70 në ndeshjen mes Almerias dhe Granadas, për shkakun e dëmtimit. Vendasit po kryesonin në pjesën e parë me shifrat 3-0, por ndeshja nuk shkoi sipas planeve të tyre. Uzuni arriti që të barazonte rezultatin në 3-3 me golin e shënuar në minutën e 86.

VIDEO e golit te Uzunit

Kujtojmë që ai mori për dore skuadrën drejt ngjitjes në La Liga në edicionin që kaloi, duke “tundur rrjetën” jo pak por 23 herë. më parë Uzuni ka kontribuar në Kroaci për Lokomotivën e Zagrebit, ndërsa në Hungari mbahet mend që ka veshur fanellën e Ferencvaros.

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Si më le vetëm o vëllaçko?”, motra e Emilijanit në lot: Ma dogje zemrën!

Emiljan Pine është 37-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar...

Shtëpia molla e sherrit, korçari vrau 40-vjeçarin dhe më pas veten

Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen...

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë....

Sot i jepet lamtumira e fundit 26-vjeçarit që humbi jetën në aksidentin tragjik në Prishtinë

Dy ditë më parë, një aksident i rëndë ka...