VIDEO/ I bie të fikët në fushë dhe pastaj kur ulet në stol, lojtari shqiptar shkakton panik të madh në Hungari

Date:

- Advertisement -

Lirim Kastrati ka shkaktuar panik të madh në Hungari. Mbrojtësi i Kosovës ka luajtur nga minuta e parë në ndeshjen mes Ujpest dhe Kecskemeti, e cila u mbyll në shifrat 3-0. Pas 30 minutash loje, Kastrati kishte një përplasje në zonë. Ai u rrëzua në tokë dhe humbi ndjenjat. Në alarm të madh, shokët e ekipit thërritën ekipin e doktorëve që ndërhyn menjëherë te Kastrati.

Video nga momenti i lojes

Pasi lojtari e kaloi këtë moment të vështirë, ka kërkuar që të kthehet prapë në fushë, por trajneri nuk e lejoi. Për fat të mirë që tekniku i Ujpjest mori këtë vendim, pasi në mediat hungareze u raportua se Kastrati kishte humbur ndjenjat dhe kur ishte ulur në stol, për herë të dytë. Megjithatë nuk ka asgjë serioze sa i përket shëndetit të futbollistit që do të shtrohej në spital për të marrë mjekimin e duhur. /Sport Ekspres/

- Advertisement -

Share post:

Më të lexuarat

Me shume
Related

Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari: Unë do iu nxirrja edhe kafe

LIVE Italianët largohen pa paguar apartamentin në Tiranë, pronari:...

“Dritarja në tualet është luks”- Agjenti: Banesat në okazion vetëm kur kanë defekt

Konsulenti imobiliar, Orgest Beti, është shprehur se banesat nxirren...

Bota e errët taksive në Tiranë: Si taksistët shesin k*kainë dhe rrjeti i punonjësve të s*ksit

Kokaina po shpërndahet nëpër Shqipëri si kurrë më parë....